aktualności     IV Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników "Wieliczka 2012" - 8.12.2012 r.


8 grudnia 2012 roku odbyła się IV edycja Barbórkowego Turnieju Strażaków i Ratowników organizowanego w słynnej na całym świecie Kopalni Soli Wieliczka. W zawodach startują 3 osobowe drużyny ratowników występujące pełnym umundurowaniu oraz w środkach ochrony oddechowej (konieczność oddychania powietrzem z butli). Zadanie polegają na pokonaniu wąskiej klatki schodowej wiodącej z szybu kopalni na górę (110 metrów różnicy poziomów, czyli około 30 pięter). Czas jest liczony drużynowo, a członkowie zespołu muszą trzymać równy odstęp od siebie.

W tym roku, w zawodach po raz pierwszy stratowała również drużyna OSP Łomianki w składzie: Grzegorz Bernard, Mateusz Czajkowski i Marcin Grygułło. Nasza drużyna pojęła się wyzwania bez większego przygotowania, więc 52 miejsce na 61 startujących drużyn też cieszy. Liczymy, że w przyszłym roku uda im się poprawić wynik. Oprócz nas powiat warszawski-zachodni reprezentowany był przez naszych kolegów z OSP Laski.

Pragniemy w tym miejscu podziękować Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórzu (powiat wielicki) za możliwość noclegu i smaczną kolacje oraz Piotrowi Baranowi za pomoc organizacji wyjazdu. Fotografie zamieszczamy dzięki uprzejmości Piotra Barana i Dominika Grodeckiego z serwisu galeria998.pl.

15 12 2012 przez Karol Łach