aktualności     XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 8.01.2012 r.

Po raz  dwudziesty w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pod hasłem "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą". Tysiące wolontariuszy bezinteresownie wyruszyło na ulice zbierając do puszek pieniądze w zamian za czerwone serduszko.
Ochotnicza Straż Pożarna w Łomiankach w tym roku również jako organizator przyłączyła się do zbierania funduszy na ten szczytny cel, współpracując ze Sztabem działającym w Łomiankach przy Domu Kultury oraz współorganizując koncert rockowy w budynku ICDS wraz z Pracownią Łomianki. W przerwach pomiędzy zespołami organizowane były aukcje na które strażacy z Łomianek przekazali 3 bilety uprawniające do przejazdu ulicami Łomianek jednym z naszych samochodów oraz specjalnie odrestaurowany i polakierowany hełm strażacki. Licytacje jak co roku przyciągnęły wiele zainteresowanych, a nasze strażackie atrakcje były szczególnie zacięcie licytowane.Ponadto na sali zaprezentowano krótki pokaz ratownictwa medycznego - udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Na zakończenie imprezy na specjalnie wygrodzonej części parkingu odbył się pokaz ratownictwa drogowego. W symulacji wypadku komunikacyjnego dwóch samochodów osobowych poszkodowane zostały dwie osoby. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, stabilizacji pojazdów, podniesienie za pomocą sprzętu pneumatycznego jednego z pojazdów, wykonanie dostępu do osoby zakleszczonej w aucie za pomocą sprzętu hydraulicznego, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy ofiarom wypadku. Punktualnie o godz: 20:00 odbyło się tradycyjne "Światełko do Nieba". W górę poleciały lampiony puszczone przez harcerzy i zorganizowane przez nas fajerwerki.

To jednak nie był koniec udziału OSP w wydarzeniach tegorocznej WOŚP. O godzinie 22:00 nasza delegacja w składzie prezes Bogdan Łach, naczelnik Łukasz Ostapiuk i z-ca naczelnika Rafał Własinowicz znalazła sie w studio Telewizji Polskiej będącym centrum orkiestry i głównym Sztabem WOŚP. W czasie krótkiej rozmowy na antenie TVP2 naczelnik OSP wypowiedział się na temat motopompy którą w ubiegłym roku przekazano nam dzięki Orkiestrze w ramach akcji "STOP POWODZIOM". Następnie delegacja uczestniczyła w koncercie oraz spotkała się z samym Jurkiem Owsiakiem który złożył swój autograf na naszym specjalnie do tego celu przygotowanym banerze.O przekazaniu sprzętu z akcji "STOP POWODZIOM" dla jednostek z gminy Łomianki można przeczytać tutaj.


Baner w ekspresowym tempie został przygotowany przez zaprzyjaźnioną firmę Arteo której serdecznie dziękujemy!

09 01 2012 przez Karol Łach